Firma

 

Firma Oikos została założona w roku 1984, a jej celem było przekształcenie tradycjnych farb i lakierów w sztukę malowania, faktury i produkty ekologiczne. Farby i materiały wolne od formaldehydu, dające nieskończone możliwości faktury i formy podczas wykańczania wszystkich powierzchni i urządzania wnętrz.

Od początku swojego istnienia firma poszukuje innowacyjnych i ekologicznych produktów, by chronić ludzkie zdrowie i zapewnić jak najlepsze samopoczucie w otoczeniu, w którym żyjemy.

Oikos wprowadza ekologiczne modele biznesu, stanowiące wyraz włoskiej tradycji kulturalnej i rzemiosła, a także przywrócenie roli tradycyjnych rzemiosł, takich jak zawód dekoratora.

Firma eksportuje na cały świat włoski styl i wzornictwo - Italian Design Decorative Style By Oikos. Jej credo brzmi 100% Made in Italy i kojarzone jest z najbardziej prestiżowymi projektami architektonicznymi we Włoszech i na świecie.

Obecnie firma Oikos jest obecna w 50 krajach i stanowi ważny punkt odniesienia w branży, jeżeli chodzi o kreatywność, zrównoważony rozwój, innowację technologiczną oraz tradycję dekoratorską.

Słowo Oikos wywodzi się z języka greckiego i oznacza „dom – miejsce, w którym wygodnie się żyje z rodziną.

Zieleń reprezentuje naturę, ekologię, witalność i nadzieję na przyszłość. Właśnie dlatego nasze logo jest w tym kolorze.